Pudła klapowe – najwygodniejsze opakowania

pudła kartonowe

Musisz coś zapakować? Sprzedać? Może prowadzisz firmę i potrzebujesz opakowań do wysyłek? Jednym z najbardziej klasycznych rodzajów pudeł kartonowych są pudła klapowe.

Pudła klapowe przed złożeniem składają się z jednej części kartonowej, są najprostszymi pod względem konstrukcji opakowaniami. Brzeg kartonu po złożeniu klei się, zszywa lub łączy taśmą klejącą. Następnie składa się górne oraz dolne klapy.

Pudła klapowe są jednymi z najwygodniejszych opakowań do transportu przeróżnych towarów. Nie ma tutaj różnych części, karton składa się z jednej części – nie ma czego zgubić. Pudła klapowe składają się ze ścianek bocznych oraz bliźniaczych części górnej oraz dolnej (podstawy). Jedna ze ścianek bocznych jest dłuższa o element zakładki służący do sklejenia lub zszycia wszystkich boków.

Eko-Pak

Pudło klapowe jest wygodne w otwieraniu, wystarczy położyć poziomo i rozciąć zaklejone lub zszyte górne klapy. Otwieranie nie sprawia większych problemów, nie istotne czy w dużych, czy małych pudłach klapowych. Wariacje wielkości dostępne u producentów są tak różnorodne, że każdy znajdzie dla siebie idealny rozmiar.

Prosty design sprawił, że pudła klapowe stały się najprawdopodobniej najbardziej powszechnym rodzajem kartonowych opakowań używanym na świecie. Producenci z reguły wysyłają kartony nie poskładane, na płasko – kolejny plus pod względem ekonomii w transporcie.

Pudła klapowe są wykorzystywane wszędzie, przy transportowaniu towarów do supermarketów, przez internet itp. Nawet przy przeprowadzkach do transportowania większej ilości rzeczy, łatwe do zamknięcia trwałe opakowanie z jeszcze prostszym sposobem otwierania czyni je chętniej wybieranym rodzajem pudeł kartonowych nawet od samych kartonów przeprowadzkowych – mają zaklejane zamknięcie więc, podczas transportu, z dużego kartonu z dużą ilością rzeczy, nic nie powypada. Przy wysyłce pocztą także wybierzemy pudła klapowe – nie trzeba większej filozofii, aby zapakować zawartość, a dodatkowo, po niepożądanym otwieraniu, zostanie widoczny ślad.