Pielęgnacja kamery cyfrowej !

camera

Po wydaniu pieniędzy na aparat cyfrowy wysokiej jakości ważne jest, aby poświęcić trochę czasu, aby utrzymać go w jak najlepszym stanie. Aparat będzie działać znacznie dłużej, jeśli wprowadzimy środki zapobiegawcze, aby uchronić go przed uszkodzeniami i warunkami atmosferycznymi.

Najważniejszym i najdelikatniejszym, elementem cyfrowego aparatu fotograficznego jest obiektyw kamery. Służy on jako okno na świat, a raz zadrapane będzie wymagało profesjonalnej naprawy. Z tego powodu, konieczne jest, aby chronić soczewkę. Przede wszystkim, kiedy nie robimy zdjęć osłona obiektywu powinna zawsze zasłaniać obiektyw. Nie należy dotykać obiektywu bezpośrednio palcem. Oleje pozostawione przez skórę będą trudne do usunięcia, co sprawia, że zdjęcia będą rozmyte. Jeśli obiektyw zostanie zabrudzony lub zakurzony, należy użyć ściereczki do czyszczenia i użyć specjalnego preparatu przeznaczonego do czyszczenia soczewek aparatów.

Korpus aparatu powinien również być czysty i wolny od zanieczyszczeń. Trzymaj aparat w obudowie lub torebce, gdy nie jest w użyciu. Gdyby korpus aparatu był zabrudzony, wytrzyj go miękką, suchą ściereczką. Jeśli aparat posiada panel LCD, należy go przeczyścić przy asyście niewielkiej wilgoci (oddech).

Aparaty cyfrowe powinny być suche. Większość aparatów nie jest wodoodporna i nie powinny być w sytuacji, gdy mogą być zanurzone w cieczy, a nawet poddane na działanie niewielkiego deszczu. Jeżeli do aparatu dostanie się wilgoć, to należy go wyłączyć, wyjąć baterię i kartę pamięci. Wysusz aparat na powietrzu przez jeden lub dwa dni. W tym czasie, gdy aparat nie działa prawidłowo, należy skontaktować się z profesjonalną firmą i oddać go do naprawy.

Ogólnie rzecz biorąc, aparat powinien być przechowywany w łagodnym, suchym miejscu. Skrajne temperatury mogą być dla niego szkodliwe, więc staraj się nie pozostawiać aparatu w samochodzie lub bardzo nasłonecznionych miejscach. Jeśli zamierzasz przechowywać aparat przez dłuższy okres bez użycia, należy najpierw wyjąć baterię z aparatu.

Wreszcie, jeśli planujesz robić zdjęcia w miejscu, gdzie uważasz, że będzie większe ryzyko uszkodzenia od wody, kurzu, lub innych warunków zakup jednorazowego aparatu wydaje się dobrym pomysłem.