Nowe szafy do domu — poradnik

Cabinets

Czy to w sypialni, łazience czy w Twojej kuchni, szafki są dobrym miejscem do przechowywania różnego rodzaju rzeczy. Pomimo że masz tendencję do brania ich za pewniak, przyjdzie czas, gdy będziesz musiał je wymienić.

Jeśli potrzeba ci jest nowa szafka — czy to dlatego, że stare się zepsuły, lub po prostu masz ochotę na zmianę — należy pozyskać niezbędne informacje przed pójściem do sklepu. Kierowanie się poradami sprzedawców zapewne skierują cię do najdroższych szafek w całym salonie, nie wspominając nawet o cenie ich instalacji.

Ponieważ wszystkie szafki musza spełnić minimalne standardy bezpieczeństwa zgodnie z przepisami, nie trzeba się martwić, że te, które wybierzemy, spadną. Oznacza to, że można wybrać dowolną szafkę, która przypadnie ci do gustu. Polecam, aby wybrać szafkę wykonaną z drewna, wydają się one (przynajmniej dla mnie) bardziej atrakcyjne i bardziej wytrzymałe niż szafki wykonane z tworzywa sztucznego lub fałszywych drewnianych szafek (sklejek).

Ponadto, nawet jeśli szafka wydaje się wyglądać idealnie z zewnątrz, nie zapomnij zajrzeć do wnętrza szafki. Musisz upewnić się, że układ półki jest adekwatny do twoich wymagań.

Jeśli chodzi o instalację szafek, można zrobić to samemu, ale może okazać się, że będzie to trwało o wiele więcej czasu i przysporzy ci więcej kłopotów, niż przepuszczałeś. Jeśli nie jesteś doświadczony z instalacją mebli, lepszym rozwiązaniem jest znaleźć fachowca, który dany mebel zmontuje i zainstaluje, zwłaszcza w przypadkach, w których dany mebel kosztował naprawdę dużo.